HAVAYOLLARIBİLET

Air Canada Havayolları Uçak Bileti

Havayollarıbilet üzerinden Air Canada Havayolları uçak biletlerini sorgulayabilir en uygun ucuz destinsayona hemen biletinizi alabilirsiniz...

Air Canada Havayolları Uçak Bileti

1936 yılında Trans-Canada Air Lines adı ile kurulan Air Canada, Kanada'nın ulusal ve en büyük havayolu şirketidir. 1965'te Air Canada adını alan şirket ilk seferlerini, British Columbia ile Washington eyaletleri arasında tarifeli bir hatta yapmaya başlamıştır. 1980 yılında ise Kanada'da 60'tan fazla noktaya ABD, Karayipler ve Avrupa'da birçok noktaya seferler düzenlemeye başlamıştır. Star Alliance`in kurucu üyelerinden olan Air Canada günümüzde beş kıtada 170'den fazla noktaya tarifeli ve charter seferleri düzenlemektedir. Merkezi Montreal`de olan Air Canada 362 yolcu uçağından oluşan bir uçak filosuna sahiptir. Uzun menzilli uçuşlarda geniş gövdeli jet uçakları, kısa mesafeli hatlarda ise Airbus A320 uçakları hizmet vermektedir. Ortak çalıştığı havayolu şirketleri ile beraber Air Canada günde ortalama 1.370 tarifeli uçuş gerçekleştirmektedir.

Check –in işlemlerinizi Air Canada internet sayfasından veya akıllı telefonunuzdan, uçuş saatinizden önceki 24 saat içerisinde yaptırmanız mümkün veya uçuş saatinizden 12 saat önce birçok havaalanında mevcut olan kiosklarda check-in yapma şansınız var. Havaalanında, kontuarlarda yaptıracaksanız eğer check-in işlemlerinizi, varış noktasına göre saatler degişse de uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Hasta yolcuların, anne adaylarının, ev hayvanları ile seyahat eden yolcuların online veya kiosklarda check-in yapmaları mümkün olmayabilir, özel durumlarından dolayı gerekli yardımın sağlanabilmesi için kontuarlarda check-in işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air Canada ile seyahatinizde bagaj hakkınız, gideceğiniz yere, bilet sınıfına göre farklılıklar göstermekle beraber genel olarak kişi başına 23kg olarak belirlenmiştir. Özellikle yanında müzik aleti veya spor malzemesi taşıyan yolcuların yolculuk öncesi havayollarının internet sayfasından bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi almaları önerilir. El bagajları için geçerli ağırlık sınırı 10kg, ölçüler ise 23 cm x 40 cm x 55 cm şeklinde belirlenmiştir. Uçakta yanınıza el bagajı olarak ölçülere uyan bir bavul dışında, bir el çantası veya sırt çantası alma hakkınız var.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminizi yapmak için, biletinizi online aldıysanız eğer, aynı şekilde online check-in ve koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz. Uçak içi oturma düzenini görerek, cam kenarı veya koridor seçiminizi yapabilirsiniz, hatta ek ücret ödemek sureti ile bacaklara daha fazla hareket alanı sağlayan daha konforlu koltuklarda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu tür konforlu koltuklar için belirlenen ücretler bilet sınıfına ve destinasyona göre değişmektedir. Koltuk seçiminizi online yapabileceğiniz gibi, havaalanında self check-in kiosklarında veya kontuarlarda da yapabilirsiniz ancak havaalanında, uçuştan sadece bir kaç saat önce koltukların büyük kısmı seçilmiş olacağı için tercih şansınız oldukça azalmakta. Sivil havacılık güvenlik kuralları gereği; hasta, ameliyatlı, çocuklu yolcuların ve anne adaylarının exit koltuklarda oturmaları yasaktır.

Yiyecek, içecek ve ikram

Air Canada ile yapacağınız seyahatlerde yemek menüsü ve ikram, mesafe ve bilet sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Tüm uluslararası uçuşlarda, yemek servisinden ekstra ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. 90 dakikayı aşan uçuşlarda ise ücretsiz kahve servisi yolculuğunuza keyif katacak. Air Canada internet sayfasından yemek çeşitleri ve ikram ile ilgili detaylı bilgi alınması mümkün. Ayrıca yemek konusunda özel seçim söz konusu ise uçuş saatinden 18 saat önce yemek siparişi verilmelidir. Özel yemek kategorisine giren yemeklerden bazıları; bebekler için özel menü, vejeteryan yemekler, düşük kalorili yemekler, tuzsuz yemekler, dinlere göre özel yemekler, meyve tabağı gibi her talebe uygun menü bulmak mümkün. Çağrı merkezimizi arayın detaylı bilgi alarak size en uygun uçak bilteini satın alın.

 

En Çok Aranan Havayolu Şirketleri

Kurumsal