HAVAYOLLARIBİLET

Korean Air – Havayolları Uçak Bileti

Havayolları Bilet üzerinden seul uçuşlarınızı en uygun fiyatlara sorgulayabilirsiniz.

Korean Havayolları, Güney Kore’nin en büyük havayolu şirketidir. 1962 yılında ulusal havayolu şirketi olarak kurulan firma, 1969 yılında özelleştirilmiştir. Genel merkezi, başkent Seul Gimpo Uluslararası Havalimanı ve Seul Incheon Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. 147 uçaktan oluşan modern filosu, 45 ayrı ülkede, 125 farklı şehre uçuşlar düzenlemektedir. SkyTeam uluslararası hava birliğinin de üyesi olan Korean Havayolları, Business Traveler dergisi okuyucuları tarafından 2012 yılında, Asya’nın En İyi Havayolu Şirketi Ödül’üne layık görülmüştür.

Korean Airlines

Check-in işlemleri

Korean Havayolları, check-in işlemleriniz için farklı seçenekler sunmaktadır. Havaalanlarında beklemekten sıkılanlar ve zaman konusunda hassas yolcular, web check-in hizmetinden faydalanabilirler. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan ve uçuşunuza 4 saat kalana kadar devam eden web check-in işleminden sonra, biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın. Havaalanlarında bulunan kiosk makineleri, diğer bir alternatif olarak Korean havayolları yolcularının hizmetindedir. Eğer havaalanında check-in işlemi yapma taraftarıysanız, Korean Havayolları yer hizmeti görevlileri işlemlerinizi hızlı bir şekilde sonuçlandıracaktır. Korean Havayolları uluslararası uçuşlar için, uçuş saatinizden 2 saat, yurt içinde ki uçuşlar içinse 1 saat önce havaalanında olmanızı önermektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Korean Havayolları’nda ücretsiz kabin ve uçak altı bagaj hakkınız mevcuttur. 3 farklı tipte sunulan uçuş sınıfına göre, bu hakkınız farklılıklar göstermektedir. Ücretsiz kabin bagajınız; First ve Prestige sınıfı biletler için 2 adet olup her bir bagaj 18 kiloyu aşmamalıdır. Ekonomi sınıfı biletler için bu hak; 1adet bagaj ve 12 kilo ile sınırlandırılmıştır. Her iki sınıf için de bagaj ölçüleri toplamda 115 cm’yi geçmemelidir. Buna ek olarak, kabin içine 1 adet lap-top, evrak çantası veya kadın çantasını ücretsiz olarak alabilirsiniz. Uçak altında taşınacak olan ücretsiz bagaj hakkınız ise; uluslararası uçuşlarda, first class biletiniz için 3 adet olup parça başı 32 kiloyu ebatlarda ise 158 cm’yi aşmamalıdır. Prestige sınıfı biletiniz için bagaj hakkınız 2 adet olup 32 kiloyu ebatlarda 158 cm’yi aşmamalıdır. İç hatlarda ise parça başı kilo hakkınız 30 kilo olarak belirtilmiştir. Uluslararası ekonomi sınıfı biletlerde 2 adet olan ve parça başı 23 kilo olarak belirlenen bagaj hakkınız iç hatlarda 20 kilo ile sınırlandırılmıştır. 0-2 yaş arası çocuklarınız için; 10 kilo ağırlığında ve toplamda 115 cm’yi aşmayan 1 adet bagaj ve bir adet katlanabilir çocuk arabası taşıma hakkınız mevcuttur. 2 yaş üzeri çocuklarınız için yukarıda geçen yetişkin bagaj hakkının yanı sıra 1 adet katlanabilir çocuk arabası taşıma hakkına sahipsiniz. Korean Havayolları ile yapacağınız seyahat öncesinde, kabin veya uçak altı bagajlarınızla ilgili uymanız gereken kuralları firmanın kurumsal web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Koltuk seçimi:

Koltuk seçim işleminizi online bilet satın alma sırasında yapabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz koltuğu değiştirme hakkınız olmadığını hatırlatmak isteriz.

Yiyecek, içecek, ikram

Korean Havayollarında ücretsiz olarak sunulan yiyecek ve içecek menüleri, yüksek kalitede malzemeler kullanılarak, lüks otel standartlarında sunulmaktadır. Sizde uçak biletinizi havayollaribilet.com üzerinden alabilirsiniz.

En Çok Aranan Havayolu Şirketleri

Kurumsal