HAVAYOLLARIBİLET

Air China Uçak Bileti..

Air China Limited olarak 1988 yılında kurulan Air China Çin`in sivil havacılık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip,seçkin bir havayoludur. Air China 2008 de Pekin olimpiyatlarının resmi havayolu olmuştur. Efsanevi Anka kuşunu amblem olarak seçen Air China, seçkin bir havayolu olarak Çin`in ulusal liderlerine yurtdışı ziyaretlerinde ve yabancı liderlerin Çin`i ziyaretlerinde uçuş hizmeti vermektedir. Merkezi Pekin`de olmakla beraber, Moğolistan, Tibet, Şangay,Tianjin ve Çin genelinde daha birçok şubesi bulunmakta. Airbus ve Boeing tipi yaklaşık 500 uçaktan oluşan filosu ile yaklaşık 300 noktaya uçarken, Star Alliance üyesi olan China 27 havayolu şirketi ile 28 ülkede 451 noktaya, haftada 9000 den fazla ortak uçuşlar yapmaktadır.

Check-in işlemleri

Check in işlemleriniz için Air China, varış noktasına bağlı olarak farklı seçenekler sunmakta. Havaalanında check in yaptırmak için uçuş noktanıza göre, uçuş saatinizden en az 2 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Gerekli evrakların yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Kontuarlar uluslararası uçuşlarda, uçuş saatinizden 60 dakika önce kapanmaktadır. Bazı havaalanlarında self servis kioskları hizmet vermekte. Özellikle sadece el bagajı olan yolcular için son derece pratik bir yöntem olan bu kiosklarda Check in işleminizi yapabilir, koltuğunuzu seçebilir ve binis kartınızın çıktısını alıp direk biniş kapısına yönelebilirsiniz. Air China bir çok destinasyonlarında online check in seçeneği sunmakta, varış noktanıza bağlı olarak online check in uygulamasından yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmek için Air China kurumsal internet sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.Online check in servisinden yararlanabiliyorsanız evinizin rahat ortamından havayollarının internet sayfasına girerek bir kaç basit adımda işlemlerinizi yapmanız mümkün.     

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air China bagaj politikasına göre kargo kısmına vereceğiniz her parça bagaj ağırlığı en az 2kg, en fazla 32kg olmalıdır. Isminizi bagajınıza etiketlemekte yarar var. Varış noktasına bağlı olarak uluslararası uçuşlarda ekonomi sınıfına iki parça olmak üzere toplam 23 kg ücretsiz bagaj hakkı tanıyan Air China, First class ve Business class için ise iki parça ve toplam 32kg bagaj hakkı vermektedir. Her parça bagajınızın toplam boyutları 158cm`yi geçmemelidir. Bebekli yolcular toplam boyutları 115cm olmak üzere bir parça bagaj taşıma hakkına sahiptirler. Ekonomi sınıfı yolcuları kabin bagajı olarak yanlarına 5kg ağırlığı aşmayacak bir parça ve el çantası, business ve First class yolcuları ise toplamda 8kg olmak üzere iki parça bagaj alabilmektedir.

Koltuk seçimi

Air China ile uçarken koltuk seçiminizi akıllı telefonunuzla da yapmanız mümkün.Check in işleminizi de yapabileceğiniz bu yöntemle oturduğunuz yerden, akıllı telefonunuzu kullanarak istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.Havayolunun internet sayfasında adım adım nasıl bir prosedür uygulandığı gösterilmekte.Ayrıca internetten check in yaparken uçak içi oturma düzenini görerek istediğiniz koltuğu seçme sansınız var.İnternet üzerinden yaptığıniz rezervasyonları uçuş saatinizden 72 saat önce yapmanız mümkün.Son seçenek olarak havaalanında check in yaptırırken seçebilirsiniz koltuğunuzu ancak unutmayın ki bu son aşamada, koltukların çoğu reserve edilmiş olacağından çok fazla seçme şansınız olmayabilir.    

Yiyecek, içecek ve ikram

Air China yolculuğunuz boyunca 12 kanaldan radyo yayını ve sekiz farklı film seçeneği ile ayrıca özenle hazırlanmış menüsü ile yolcularını ağırlamakta. Uçuşlarda hafif aperatifler, sıcak yemekler, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmekte.Oldukça zengin bir menüye sahip olan Air Chine her türlü damak tadına uygun sıcak yemek , yolculuğun zamanına, mesafesine göre kahvaltı ve öğlen yemeği veya kısa yolculuklarda ikram edilen çin usulü kek, sandviç veya hamburger çeşitleri mevcut.Yemek konusunda ki özel isteklerinizi uçuştan önce bilet rezervasyonunuzu yaptırırken veya daha sonra müşteri hizmetleri ile temasa geçerek bildirmeniz gerekmektedir.

En Çok Aranan Havayolu Şirketleri

Kurumsal