HAVAYOLLARIBİLET

Asiana Airlines uçak biletlerini havayollarıbilet üzerinden alarak indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Uzak doğu seyahatlariniz genellikle uzak mesafe olduğu için yüksek ücret çıkar. Bunu dert etmeyin havayollarıbilet.com üzerinden aldığınız biletler fırsat uçak biletleridir. Çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alınız…

Asiana Airlines Inc. Asya kıtasının en önde gelen havayolu şirketlerinden biri konumundadır. Günümüzde Asiana Airlines olarak adlandırdığımız şirket önceleri Seoul Airlines olarak lanse edilmekte idi. Son yıllarda Asya ve Okyanusya ülkeleri havacılık alanında çok ciddi atılımlar yapmışlardır. Özellikle Arap yarımadasının ve dünyanın en önde gelen havayolu şirketlerinden Qatar Airways’in havacılığa başka bir bakış açısı getirmesi Asiana Airlines’e de sirayet etmiştir. Aslında sadece Asiana Airlines değil bölgede yer alan birçok havayolu şirketi kendisini modernize etmek ve rekabette ayakta kalamaya çabalamıştır. Tüm bu gelişmeler ışığında dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer alan Güney Kore de havacılık alanında ciddi ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerlemeler, Korean Air ve Asiana Airlines ile gerçekleştirilmiştir. Ülkenin dünya ile bağlantısını sağlayan bu iki şirket aynı zamanda da ülke ekonomisine çok ciddi bir katkı da sunmaktadırlar. Asiana Airlines, şirket merkezini ülkenin başkenti ve en popüler şehri olan Seul’de tutmaktadır. Ayrıca şirket sahip uçak filosunu da yine bu şehirde bulunan ve aynı zamanda şehrin en büyük hava meydanı olan Incheon Uluslararası Havalimanı’nda tutmaktadır.

Ancak burada belirtilmesi gereken Incheon Uluslararası Havalimanı’nda tutulan filo uluslararası uçuşlar için ayrılan ticari jetlerden oluşmaktadır. Bunun dışında filonun geri kalanı ve domestik uçuşlarda kullanılan jetlerse şehrin bir diğer önemli hava meydanı olan Gimpo Uluslararası Havalimanı’nda tutulmaktadır. Ülkenin en büyük ve en popüler havayolu şirketleri arasında yer alan Asiana Airlines, Güney Kore’yi Asya, Avrupa, Okyanusya, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarıyla bağlar. Bu da şirkete çok büyük bir misyon yüklemektedir. Her ne kadar doğrudan rakibi Korean Air’e göre çok sonra kurulmuş olsa da başarılı bir şekilde rekabet edebilen Asiana Airlines, resmi olarak 17 Şubat 1988 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan yaklaşık 10 ay sonra faaliyetlerine başlayan Asiana Airlines, 23 Aralık 1988 tarihiyle beraber tarifeli seferler düzenlemiştir. Kuruluş tarihi diğer dünyaca ünlü birçok havayolu şirketine göre oldukça yeni olan Asiana Airlines, başarılı bir grafik sergileyerek tecrübesizliğinden kaynaklanan açığı kısa sürede kapatmayı başarmıştır.

Asya kıtasının en saygın havayolları arasında yer alan Asiana Airlines, aynı zamanda da dünyanın en iyi 25 havayolu şirketi arasında da yer alır ve bu da şirkete sağlanan finansman açısından şirket lehine birçok sonucu da beraberinde getirir. Dünyaca ünlü havayolu ittifakı olan Star Alliance da üye olan Asiana Airlines, böylelikle birçok devasa şirketle ortak uçuş düzenleyebilmektedir. Türk Hava Yolları’nın da bir Star Alliance üyesi olduğu düşünüldüğünde her iki havayolu ortak uçuş gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca Asiana Airlines, doğrudan İstanbul Atatürk Havalimanı’na da tarifeli seferler düzenlemektedir. Başka bir ifadeyle eğer Güney Kore’ye seyahat etmek isterseniz Asiana Airlines’dan bilet alarak doğrudan aktarmasız olarak bu ülkeye seyahat edebilirsiniz.

En Çok Aranan Havayolu Şirketleri

Kurumsal