HAVAYOLLARIBİLET

Lufthansa Havayolları Uçak Bileti

Havayollarıbilet üzerinden Luftansa havayolları uçak biletlerini sorgulayabilir en uygun ucuz destinsayona hemen biletinizi alabilirsiniz…

Almanya’nın ulusal havayolu olan Lufthansa, yolcu sayısı bakımından Avrupa`nın en büyük havayolları arasındadır. Şirketin ticari merkezi Köln olmakla birlikte, ana operasyon merkezi Frankfurt Havalimanı, ikinci merkezi ise Münih Havaalanı'dır. Star Alliance kurucu üyelerinden olan Lufthansa Havayolu, oldukça geniş bir uçuş ağı ile faaliyet göstermektedir. 100`e yakın ülkede, 200`ün üzerinde noktaya seferler düzenlemektedir. Bu geniş ağ içerisinde Türkiye`den Almanya şehirlerine gerçekleştirdiği direk uçuşlar da bulunmakta. Ankara ve İzmir`den Münih`e, İstanbul`dan Münih`e ve Frankfurt`a Lufthansa uçak bileti bulmak mümkün. Uzun mesafe uçuşlarıyla da adından söz ettiren Lufthansa, yıllardır en iyi transatlantik olarak bilinmektedir. Ucuz promosyon uçuşları bulunmaktadır.

Chekcin Havayolunun kurumsal web sitesinden veya mobil uygulamasından ücretsiz olarak yapılabilen online check-in işlemleri, uçuş saatine 23 saat kala başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir. Online check-in sırasında, uçuş kartının çıktısı alınabilmekte veya elektronik posta yoluyla barkod talep edilebilmektedir. Havaalanında check-in yapılması durumunda ise; dış hat uçuşlarında uçuşa en geç 1 saat kala, iç hat uçuşlarında ise en geç uçuşa 30 dakika kala check-in işleminin yaptırılması gerekmektedir.

Bagaj ve ücretlendirme hakları…

Lufthansa yolcu başına 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj hakkı sunmaktadır. Taşınabilecek el bagajı ise, el çantasının yanısıra, 55x40x23 cm ölçülerinde ve en fazla 8kg ağırlığında tek parça şeklindedir. Uçak bileti fiyatı kapsamındaki bagaj dışındaki ek bagaj ücretleri, Avrupa dâhilindeki uçuşlarda parça başına 50 Euro, uzun mesafe uçuşlarında ise 150 Euro`dur. Ayrıntılı bilgi için Lufthansa bagaj kuralları sayfasına göz atın.

Koltuk seçimi nasıl yapılır…

Online uçak bileti alınırken veya check-in esnasında, standart koltuk seçimi ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar ise ücrete tabidir.

Yiyecek ,içecek ve ikram servisleri…

Lufthansa ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir. Sunulan menüler uçuş sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda servis sayısı artmaktadır. Yolcuların uçuş sürecini daha keyifli hale getirecek film, müzik, gazete-dergi seçenekleri de mevcut.

 

En Çok Aranan Havayolu Şirketleri

Kurumsal